Znoo.net Virüsü’nü Nasıl Temizlerim ? Kurtulmanın Yöntemi !

0
1068
Görüntüleme

Merhaba çözümbuldum okuyucuları bu yazımızda znoo.net virüsünden kurtulma konusuna açıklık getiriyoruz ! Bu tür virüsler genellikle bilgisayarımıza indirdiğimiz dosyalardan bulaşmaktadır.Tam bir baş ağrısı olan bu tarayıcı virüsünden kurtulmanın yollarını sizlere bir bir anlattık adımları dikkatli takip ederek hızlıca bu baş belasından kurtulabilirsiniz.Bu virüsün sisteminize daha fazla zarar vermesini bir an önce engelleyin.

Znoo.net ‘den Kurtulma, Nasıl Kaldırılır?

1)  Başlat menüsündeki programlar kısmındaki browserlere sağ tık yaparak özelliklere tıklayınız.

2)  Daha sonra başlat menüsü > çalıştır > regedit kısayolunu izleyerek. Ctrl+f yapın ve aramaya aramax yazın çıkan bütün sonuçları silin.

3)  znoo yazın ve bütün sonuçları aratıp çıkanları silin.

4)  Öncelikle tarayıcılarınız kapalı olmalı. Daha sonra bu eklenti ile masaüstüne gelen kısayollar olacaktır. Örnek vermek gerekirse: Chrome, Firefox, IE gibi. Bu kısayolları siliniz.

5)  “C:\Program Files\Internet Explorer\iexplore.exe” yalnızca bu kısım kalana kadar sağdaki fazlalıkları silin.(Genelde sağında ek olarak www.znoo.net falan olur) Bu işlemi bütün browserler için yapınız (Chrome,Firefox,Opera vs.)

6)  İnternet seçeneklerinden giriş sayfanız değişmiş ise düzeltiniz. Çerezleri de temizlemenizde fayda var.

7)  Kullandığınız browserın ayarlar kısmından uzantılar veya eklentilerde znoo.net ile ilgili bir şeyler varsa kaldırınız.

8)  Son olarak Kullandığınız browser’ın dosya yolunu izleyerek (genelde program files içinde bulunur) klasör içindeki .exe’den giriş yapınız. (örn: C:\Program Files\Google\Chrome\Application içindeki chrome.exe’den)

Znoo.net Virüsü’nü Nasıl Temizlerim ? Kurtulmanın Yöntemi !
4 (80%) 1 Kez Oylandı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here