Youtube Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?

0
333
Görüntüleme
Youtube para kazanma 2019
Youtube para kazanma 2019

Merhaba Çözümbuldum okuyucuları bugün günümüzün Youtube, görsel eğlence konusunda belli kalıpların neredeyse tümünü kırdı. Youtube’de yaklaşık olarak dakikada yaklaşık olarak üç yüz saatlik gibi bir izlenme oluyor. Bu da demek oluyor ki günlük yaklaşık olarak dört milyar video görüntülemesi oluyor. Bunca büyük bir mecrada olmayı kim istemez ki? Nitekim youtube kullanıcılarına belirli yollar ile ödeme yapabilmektedir. Youtube sizlere reklam yayıncılarının reklamlarını videolarınızda gösterim yaptırarak para ödemektedir.Siz de youtube üzerinden videolar yükleyerek para kazanabilirsiniz. Fakat sanıldığı gibi youtube para kazanma o kadar basit bir şey değil. Youtube para kazanmak için öncelikle planlı bir biçimde çalışmalar yapmak ve youtube para kazanma şartlarını yerine getirmek gerekiyor. Öncelikle kanal konseptinizi kafanızda oturtmakta fayda var. Siz de belli başlı kanıtlanmış bu yollar ile youtubeden para kazanabilirsiniz.

Youtube’den Para Kazanmanın 7 Kuralı

1- Sürekli Etkileşim Halinde Olmak
Belli bir izleyici kitleniz olmadığında bile, hatta bir kişi bile sizi izliyorsa onunla sürekli etkileşim halinde olun. Yaptığı yorumlara dikkat edin. Bu yorumlara en iyi şekilde cevap vermek için elinizden geleni yapın. Siz bunları yaptıkça youtube videonuz kısa zaman içerisinde yüksek rakamlara ulaşma imkanı bulacaktır.

2- Kanalınıza Ait Bir İzleyicisi Oluşturun
Youtube kanalınızı açtıktan sonra kendinize genel bir izleyici kitlesi oluşturmaya çalışın. İzleyici kitlesi oluşturmanın en temel yolu, içeriklerinizin kaliteli olmasıdır. İçerikleriniz ne kadar kaliteli olursa izleyiciler de daha çok izler ve kanalınıza bağımlı hale gelirler. Siz olsaydınız nasıl bir video izlemek isterdiniz ? bu soruyu kendinize sorarak kanalınıza içerik üretmek için konu üretebilirsiniz.

3- Sponsor Bulmaya Çalışın
Kanalınızı yavaş yavaş büyütüyorsunuz. Artık belli bir seviyeye geldiyseniz yapacağınız ilk iş reklam tanıtımları almaya çalışın. Anlaşma yapabileceğiniz reklam şirketleri muhakkak bulunur. Bu yüzden kanalınızın belli büyüklükten sonra muhtemelen sizlere onlar teklifte bulunacak. Ancak siz yine de kanalınız büyüdükten sonra reklam alabileceğiniz sponsorları bulmaya çalışın.

4- Ürün Satışı Yapabilirsiniz
Belli bir kitleye hitap ettikten sonra bazı firmalarla anlaşarak ürünlerini kitlenize tanıtabilirsiniz. Eğer düzgün içerikler üretmişseniz kitleniz muhtemelen sizin bu ürünlerinizi alacak ve size ekstra bir kazanç sağlayacaklardır.

5- Google Adsense Hesabınızı Açın
Google’nın verdiği adsense hizmetinden faydalanabilirsiniz. Google size her reklam başına belli ücretler ödeyecektir. Nitekim izleme rakamlarınız ne kadar çoksa para kazanma oranınız da o kadar yüksek olacaktır.

6- Bağış İsteme Olanaklarınız Olur
Elbette sadık bir kitleniz olduğunda bu yönteme başvurabilirsiniz. Bu tamamen yasal bir durumdur. Belli bir kitleniz olduğunda belli bir açıklama yaparak onlardan yardım talep edebilirsiniz. Fakat hiçbir zaman izleyicilerinizden dilenerek para istemeyin. Güzel bir dille durumunuz anlatabilirsiniz.

7- Marka Anlaşmaları Yapabilirsiniz.
Kanalınız belli bir seviyeye ulaştığında muhtemelen bazı markalar reklam karşılığında sizlere cazip paralar ödemeyi teklif edeceklerdir. Siz de bu markaların tekliflerini dikkate alarak diğer tüm para kazanma yöntemleri dışında kolayca para kazanabilirsiniz. Markalar size teklif sunmazlarsa bile siz onlarla iletişim kurarak reklam yapabileceğinizi söyleyebilirsiniz.

Tüm bu yolları deneyerek youtube üzerinden para kazanabilirsiniz. Ancak lütfen belli bir emek vererek para kazanabileceğinizi unutmayın.

Youtube Üzerinden Nasıl Para Kazanılır? adlı yazımızı okuduğunuz için teşekkürler, sitemizdeki farklı yazılara gözatabilirsiniz.

Youtube Üzerinden Nasıl Para Kazanılır?
5 (100%) 4 Kez Oylandı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here