WordPress En İyi SEO Eklentileri 2019

0
665
Görüntüleme
wordpress seo eklentileri 2019

Merhaba Çözümbuldum Okuyucuları, Dünyanın en iyi cms yazılımlarından biri olan WordPress için en iyi seo eklentilerini sizler için derledik.

Ülkemizde en çok kullanılan arama motoru Google‘da her saniye yüzlerce arama yapılmaktadır. İnternet siteleri organik trafik çekebilmesi için Google ilk sayfada yer alması büyük önem taşımaktadır.

Arama motorlarında üst sıralarda yer almak için Seo kriterleri arasında yer alan title, description, odak kelime ve etiketleri uygun bir şekilde kullanabilmeniz için çeşitli wordpress seo eklentisi bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok kullanılan WordPress seo eklentilerini sizler için hazırladık. WordPress için en iyi diyebileceğim 2 adet seo eklentisi bulunmaktadır.

WordPress En İyi Seo Eklentileri 2019

Kendi deneyimlerimden derlemiş olduğumuz en iyi seo eklentileri aşağıda yer almaktadır.

1- Seo By Yoast Eklentisi

Ücretsiz olarak sunulan Yoast Seo, En çok indirilen wordpress eklentileri arasında yer almaktadır. Son zamanların en popüler ve en iyi seo eklentisi olduğunu söyleyebilirim. Özellikler yeni başlayanler için yapmış olduğu yönlendirmeler büyük bir avantaj.Kopya description ve title’ları görebilirsiniz. Aynı zamanda kendi içinde puanlama yaparak sayfanıza kötü, normal yada iyi durumda olduğuna dair bilgi edinebileceğiniz bir eklenti.

2- All In One Seo Pack Eklentisi

Ücretsiz ve en popüler seo eklentisi olan All in One Seo Pack eklentisi türkçe desteğide bulunmaktadır. En iyi seo eklentileri arasında yer almaktadır. Bu eklenti ile konuların, sayfaların, etiketlerin title ve meta taglarını kontrol edebilir istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz.

3-SEO Smart Links

Site içinde linkleme yapmanızı sağlayan bu eklenti site içi link sayınızı artıracaktır. Kategori yada etiketlerinize otomatik olarak linklemeler yapmaktadır ve türkçe desteği bulunmuyor.

4- Google XML Sitemap

Site haritanızı otomatik olarak oluşturmaya yarayan bu eklenti 1 milyon indirme ile en çok indirilen site haritası eklentisidir. Sayfa, Yazı, Resim, Etiket, Kategori gibi biçimlerinizi otomatik olarak haritalandırır. Site haritanız yoksa eklentiyi kullanmanızı tavsiye ederim.

5- Seo Friendly Images

Bu eklenti çok bilinmeyen fakat sitelerimde kullanmış olduğum bir eklentidir. Seo Friendly Images sitenize eklemiş olduğunuz resimlere otomatik olarak Title ve Alt etiketleri atamaktadır. Kategori adı, Resim Adı, Site adı yada Yazı Başlıklarını otomatik olarak alt ve title kısmına eklemeyi sağlar. Türkçe desteği bulunmuyor.

Profesyonel bir Seo Danışmanlık hizmeti almak isterseniz: tıklayınız

WordPress Seo Eklentileri 2019 adlı yazımızı okudunuz.

Wordpres Seo Eklentileri

WordPress En İyi SEO Eklentileri 2019
5 (100%) 7 Kez Oylandı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here