Windows 10 Başlat Menüsü Simge Hatası

0
908
Görüntüleme

Windows 10 Başlat Menüsü Simge Hatası, windows isletim-sistemleri , Baslat-Menusu-Hata

Windows 10 Başlat Menüsü Simge Hatası

Merhabalar, bu yazımızda Windows 10 işletim sisteminde karşılaşılan Windows 10 Başlat Menüsü Simge Hatası nın nasıl çözüleceğinden bahsettik. Aşağıdaki adımları uygulayarak Windows 10 Başlat Menüsü Simge Hatası nı çözebilirsiniz.

Windows 10’un başlat menüsünde ki sorun, Bilgisayarınızda 512 den fazla uygulama kısayoluna sahip olanlarda baş göstermektedir. Bu durumda ise Başlat menüsünde bazı öğeleri göstermeyebiliyor. Bir kullanıcı, 500’ün üzerinde uygulama kısayolunun listelendiğini ama bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra, başlat menüsündeki tüm bağlantıların kaybolduğunu ve bu uygulamaların “tüm uygulamalar”ın altında bile gözükmediğini söylüyor.

Bazı kullanıcılar da uygulama sayısını 500’ün altına indirdikten sonra Windows’un tekrar göstermesi mümkün olmuyor. Bazı kullanıcılarda ise yüklü uygulamaları kaldırarak, yüklü uygulamaların sayısını 500’ün altına indiğinde çözüme ulaşılmış.

Microsoft program yöneticisi Arunjeet Singh, paylaştığı bir tweet’te ise kullanıcılara ipucu niteliğinde bir bilgi paylaştı. Bunun için önce PowerShell‘i çalıştırıp ardından da “Get-StartApps” yazıp Enter‘a bastıktan sonra, birkaç saniye içinde bilgisayarınızda yüklü olan programlar listelenecektir. Ardından “measure” yazıp Enter tuşuna basıyoruz. Gösterilen sayıda 512 veya üstüyse hatadan etkileniyorsunuz demektir.

Windows 10 Başlat Menüsü Simge Hatası, windows isletim-sistemleri , Baslat-Menusu-Hata
Bu görsel alıntıdır.

[tpsscode themes=”theme2″]

Windows 10 Başlat Menüsü Simge Hatası
5 (100%) 1 Kez Oylandı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here