Tek Telefonda İki Whatsapp Nasıl Kullanılır?

4
1615
Görüntüleme

Tek Telefonda İki Whatsapp Nasıl Kullanılır?, mobil-isletim-sistemleri mobil android-uygulamalar android , iki-whatsapp

Mobil platformda en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri sizin de bildiğiniz gibi WhatsApp’tir. Metin olarak yazışmanın dışında fotoğraflar, videolar, müzikler de gönderebileceğiniz hatta arama yapabileceğiz çok kapsamlı bir uygulamadır. Verilere göre Whatsapp‘in 200 milyon aktif kullanıcısı bulunmakta ve günde toplam 20 milyar mesaj gönderiliyor. Bu tür uygulamalar platformda çok olsa da basit arayüzü, kullanım kolaylığı kullanıcıları etkileyen özellikleri.

Eğer çift sim kartlı bir telefona sahipseniz ve tek sim’e ait Whatsapp’ı kullanmak zorunda kalmışsanız bundan kurtulmayı istemişsinizdir. Bu yazımızda da SwitchMe adlı mobil uygulama ile tek telefonda iki Whatsapp kullanma işlemi nasıl yapılır onu anlatacağız.

NOT: SwitchMe uygulaması yanlış kullanım sonucu cihazınıza yazılımsal olarak zarar verebilir. İşlemleri kendinize güvenmeden yapacaksanız telefonunuzun yedeğini almanızı öneririz. Bir problem oluştuğunda yedeğinizi tekrar telefonunuza kurarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

SwitchMe Nedir? Nasıl Çalışır?

Bilgisayarlarımızda birden fazla açtığımız kullanıcı hesapları gibi Android cihazlarda da benzer şekilde SwitchMe uygulaması ile yapılabiliyor. Bilgisayardaki gibi kullanıcılar arası geçiş yapabiliyoruz ve her kullanıcıya ait kendi sistem ayarları, uygulamaları ve verileri özel oluyor.

Tek Telefonda İki Whatsapp Nasıl Kullanılır?, mobil-isletim-sistemleri mobil android-uygulamalar android , iki-whatsapp

Uygulamanın ücretsiz sürümünde maksimum 2 kullanıcı açılabiliyor. 2,64 TL‘lik fiyatıyla satışa sunulan ücretli SwitchMe versiyonunda istediğimiz kadar kullanıcı açabiliyoruz.

Bu işlemi yapmadan önce yapmanız gerekenler:

  • Tek telefonda iki Whatsapp kullanma yapabilmeniz için telefonunuzun Root‘lu olması gerekir. Root’suz telefonlarda Tek telefonda iki Whatsapp kullanma geçersiz olacaktır. Android Root nasıl yapılır internet sitemizde detaylı anlatım yaptık.
  • SwitchMe adlı uygulama çoğu cihazı desteklemesine rağmen RAM’i düşük cihazlarda sorun yaratabilir. Telefonunuzu yavaşlatır.

Şimdi Tek Telefonda iki Whatsapp kullanma işleminin adımlarına geçelim;

1. SwitchMe uygulamasını buradan telefonumuza indirelim.

2. Uygulama açılışında Superuser izni istenilecek. İzin verelim.

3. Profil açmak için öncelikle kullanıcı adımızı belirleyelim. Belirlediğiniz bu kullanıcı adı şuan kullandığınız sisteme verdiğiniz kullanıcı adıdır.

4. Başka bir kullanıcı adı daha belirleyerek buna “Switch” diyelim.

5. Dedikten sonra telefonunuz yeniden başlatılacaktır. Biraz uzun sürebilir.

6. Açıldığında fabrika ayarlarına döndürülmüş gibi hiçbir uygulamanın bulunmadığı ekran gelecek. Google ayarlarını da yapalım ve Google PlayStore‘a girelim. Whatsapp’i indirelim, kuralım.

7. Telefonunuzda takılı olan ve ikinci Whatsapp olarak kullanmak istediğiniz telefon numarasını girin ve SMS aktivasyonunu gerçekleştirin.

8. Bu şekilde tek telefonda iki Whatsapp kullanma yapabilirsiniz. Diğer profilinize geçiş yapabilmek için SwitchMe uygulamasına girerek diğer profilinizi “Switch” yapın ve iki Whatsapp kullanma keyfini çıkarın!

Bu yazımızda sekiz adımda tek telefonda iki Whatsapp kullanma yı detaylı şekilde hiçbir şey atlamadan anlattık ve bir problemin çıkacağını düşünmüyoruz. Eğer Tek telefonda iki Whatsapp kullanma işlemini yaparken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız aşağıdan yorum olarak bildirin. Biz en kısa sürede yardımcı olabiliriz.

Bu Yazıyı Oyla

4 YORUMLAR

  1. Merhaba telefonum çift sim kartlı marka ve modeli general Mobile GM 8 telefonda tek sim kart kullanıyorum.Kullandığım bir Whatsapp numarası var.İkinci bir Whatsapp numarası açmak istiyorum nasıl açarım?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here