Samsung Notebook Recovery Mod Kullanımı

0
1207
Görüntüleme

Samsung notebook, laptoplarınızı kolayca sıfırlamak, formatlamak, yedeklemek ve notebook veya laptopınızı ilk aldığınız hale (sürücüleri, Windows dosyaları vs.) getirmek istiyorsanız notebookunuzda yüklü olarak yer alan Samsung Recovery Solution ile bunları gerçekleştirebilirsiniz.

Başlamadan önce not: İşleme başlamadan önce güç adaptörünün bağlı olduğundan emin olunuz. Recovery gerçekleştirilirken elektrik kesintisi durumunda Recovery yeniden başlatılacaktır.

Samsung Notebook Recovery Mod Kullanımı, windows tasinabilir-bilgisayarlar notebook isletim-sistemleri , samsung-wp-1024x576

1. Bilgisayarımızı başlatıyoruz ve F2 veya F4(laptop ve notebook modellerine göre tuş değişiklik gösterebilir) tuşuna basın.

2. Lisans anlaşmasını kabul edin.

3. Çıkan seçeneklerden ister yedek, ister format ister sistem yazılımı seçebilirsiniz. Bu yazımızda Samsung notebook format nasıl atılır anlattığımızdan dolayı Recovery(Geri Yükle) seçeneğini seçiyoruz.

4. Karşımıza Basic Restore, Complete Restore, Data Restore geliyor. Complete Restore’ü seçerek Samsung notebook umuzu ilk haline getireceğiz. Samsung notebook recovery mod nasıl kullanılır için Complete Restore’ü seçerseniz bilgisayarınızdaki tüm bilgiler silinmiş, ilk aldığınızdaki hâle dönmüş olacaktır.

5. Kurulumumuz başlayacaktır ve bu işlemci ve belleğinize göre değişiklik göstermekle birlikte yaklaşık 20-30 dakika sürecektir.

6. Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra Samsung notebook bilgisayarı yeniden başlatmamız gerektiği uyarısı gelir ve Samsung laptop ımızı yeniden başlatarak bilgisayar içindeki donanımların driverları(sürücüleri) ve gerekli yazılımlara sahip işletim sistemimizi kullanabileceğiz.

Samsung Recovery Solution için adımlar bu şekildedir. Bu tarz Recovery mod’lar diğer bilgisayar üreticileri tarafından da kullanıcılara sunulmakta. Diğer yazılarımızda da diğer üreticilerin sundukları Recovery mod’ların nasıl kullanıldığı hakkında bilgi vereceğiz. Samsung notebook format nasıl atılır hakkında sorunlarınız, karşılaştığınız hatalar var ise aşağıdan yorum olarak bildirirseniz yardımcı olabiliriz.

[tpsscode themes=”theme2″]

Bu Yazıyı Oyla

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here