Mediaget nedir? Mediaget programını kaldırmalı mıyım?

0
608
Görüntüleme

İnterneti günlük hayatımız da kullandığımızdan beri bilgisayarımıza hep bir şeyler indirmek istemişizdir. Mediaget programı bu indirmeleri gerek dosya paylaşım programlarından gerekse linkler üzerinden sağlamışızdır. Mediaget diye bir program görürseniz bilgisayarınız da işte bu program da onlardan sizin için indirme yapar. Mediaget nedir? Mediaget programını kaldırmalı mıyım? soracak olursanız bu keyifli yazımızı okumanızı öneririz.

Mediaget nedir?

Mediaget bir tür indirme programıdır. Mediaget özellikle film, mp3 gibi dosyaları indirmek, aramak için kullanılan bir programdır.

Masaüstünde Mediaget simgesi var. Bu programı ben kurmadım nerden geldi?

Mediaget her ne kadar faydalı bir program gibi görünse de kullanıcıların dikkatsizliğinden yararlanarak bilgisayara kurulan programlardan biridir.

Özellikle güvenilmeyen indirme sitelerinde, oyun, film, program indirmek istediğinizde karşınıza çıkan “Download”, “Şimdi indir”, “İndir” gibi simgeler ile indirilen bir tür istenmeyen programdır. Eğer Mediaget  programını siz yüklemediyseniz başka bir program ile birlikte otomatik yüklenmiş demektir.

Mediaget programını kaldırmalı mıyım?

Mediaget programını siz yüklemediyseniz kaldırmalısınız. Bilinçli bir şekilde yüklenmeyen programlar potansiyel olarak istenmeyen programlardır. Bu sebepten kaldırılmalıdır.

Mediaget nasıl kaldırılır? Mediaget kaldırmak için şu adımları izleyin

  1. Denetim Masası > Program ve özelliklere gidin.
  2. Yüklü programlarda Mediaget uygulamasını bulun.
  3. Mediaget uygulamasını sağ tuşla tıklayın ve kaldır’ı seçin.

Ayrıca Mediaget uygulaması tarayıcınıza eklenti yüklemiş olabilir. Bu eklentiyi silmek için de tarayıcınızı sıfırlamanız da fayda var: Tarayıcı nasıl sıfırlanır?

Mediaget faydalı bir program mı?

Mediaget açıkcası kullanıcılar tarafından beğenilen bir uygulama değil. Benim de şahsi fikrim bu yönde. Kaldırmanızda fayda görüyorum.

Mediaget virüs mü? Mediaget virüs değil. Fakat istenmeyen program. Yani sizin bilginiz dışında yüklenen ve size bir faydası olmayacak bir program. Bu sebepten Mediaget kaldırma işlemini yapmanızda fayda var. Bilgisayarınızda yüklü olan uygulamalar bilgisayarınızı yavaşlatır. Eğer bir programı kullanmıyorsanız kaldırmalısınız.

Bu Yazıyı Oyla

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here