Harddisk Veri Kurtarma Nasıl Yapılır

1
515
Görüntüleme
Harddisk Veri Kurtarma
Harddisk Veri Kurtarma

Merhaba Çözümbuldum okuyucuları, Bugün sizlere bozulan yada hasar görmüş hardiskinizden verileri nasıl kurtarabilirim ? adlı soruya cevap bulacağınız. Sabit Diskler çeşitli sebeplerden arızalanabilmektedir. Tam bu noktada “Bozuk Diskten Veri Kurtarma” işlemi ile dosyalarınızı almanız gerekebilir. İşlemler biraz zor olsada “Harddisk veri kurtarma nasıl yapılır” adlı konumuzda bunları anlatacağız. Sizde uygulamasını yaparak bozuk sabit diskinizin dosyalarını kurtarabilirsiniz.

Harddisk Veri Kurtarma işlemine başlamadan önce dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan bir tanesi Veri kurtaracağınız diske dosya yazmamanız gerektiğidir. Burada aynı disk üstündeki D,E  sürücüsüne dahi dosya kopyalamayınız, yazılım kurmayınız. Aksi durumda kurtarılması gereken verilerin üstüne veri yazmış olabilirsiniz, buda zor olan işlemi imkansız hale getirebilir.

Harddisk Veri Kurtarma Nasıl Yapılır, donanim depolama , veri-kurtarma-2019

Harddisk Veri Kurtarma Nasıl Yapılır

 • 1-Diskiniz harici bir disk ise diskin kabını sökün ve diski SATA portu üstünden PC’ye bağlayınız.
 • 2-PC’ye EaseUS Data Recovery Wizard programını indirin ve kurulumunu yapın.
 • Yazılımın Mac, iOS ve Android sürümleride mevcuttur.
 • Ücretsiz olan sürümde 2 GB veri kurtarma sınırı var..
 • 3-Programı kurduğunuzda sistemdeki disklerin detayları ve dökümü karşınıza çıkacaktır. Buradan kurtarılmayı bekleyen diskinizi seçin ve Tara tıklayın.
 • 4-EaseUS Data Recovery Wizard, önce bir hızlı tarama sonrasında da derin tarama yapacaktır.
 • 5-Derin tarama sonuçlarına göz atın ve tespit edilen disk bölümlerini bulun..
 • 6-Bu disk bölümlerine tıkladığınızda içerisinde bulunan klasörlere ve dosyalara ulaşabilirsiniz.
 • 7-System Volume Information gibi klasörler haricinde olan size ait dosya ve klasörleri seçin ve Kurtar deyin.
 • 8-Bir sonraki aşamada kurtarılan dosyaların kaydedileceği farklı bir klasör seçmeniz gerek. klasör adlarının isim uzunluğunun 255 harfi geçmemesi için C: veya D: gibi bir kök dizin seçmenizde fayda var. Bu dizini veri kurtaracağınız diskten seçilmemesine dikakt edin. Yeterli alan olduğuna emin olun. Ok diyerek veri kurtarma işlemini başlatınız.
 • 9-Şansınız yaver gider ve diskin üstüne herhangi bir şey yazmadıysanız verileriniz kurtarılmıştır, evet başardınız ! :)

Farklı Veri Kurtarma Programları ve yöntemleride bulunmaktadır. Diğer yazılarımızda bunlarıda paylaşacağız. Harddisk Veri Kurtarma Nasıl Yapılır adlı konumuz ile alakalı Olum yada Olumsuz aşağıdan bize yorum bırakabilirsiniz.

Çözümbuldum.com’ da diğer yazılarımızı da okuyabilirsiniz

Harddisk Veri Kurtarma Nasıl Yapılır
5 (100%) 2 Kez Oylandı

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here