GTA 4 Windows 7 Kasma Sorunu ve Çözümü

3
1121
Görüntüleme

Rockstar Games tarafından yaklaşın 6-7 yıl önce satışa sunulan ve hala da popülerliğini yitirmeyen GTA 4’ü bilmeyeniniz veya sevmeyeniniz yoktur diye düşünüyoruz. Fakat bazı oyuncular GTA 4’ü oynamakta sıkıntılar yaşamakta. Bunlardan birisi de Windows 7 kullanıcılarının GTA 4 oynarken kasma yaşaması. Oyundaki kasma oyunu oynanamaz bir hale getiriyor ve haliyle oyuncular da küplere biniyor. Ve bu sorunun çözümünü araştırdık yazımızda detaylı şekilde anlattık. Aşağıda verilen adımları uygulayarak kasma sorununu çözebilirsiniz.

1. Windows tuşu + R veya Başlat’tan Çalıştır’a tıklayarak Çalıştır‘a giriyoruz. Karşımıza çıkan yere msconfig yazarak Tamam‘a tıklıyoruz.

GTA 4 Windows 7 Kasma Sorunu ve Çözümü, video-oyunlar pc-oyunlari , GTA4-kasma

2. Daha sonra karşımıza gelen pencereden Hizmetler bölümüne giriyoruz.

GTA 4 Windows 7 Kasma Sorunu ve Çözümü, video-oyunlar pc-oyunlari , GTA4-kasma

3. Ve son olarak “Windows Olay Günlüğü“nü bularak yanındaki tiki kaldırıyoruz ve Tamam‘a tıklayarak kaydediyoruz.

GTA 4 Windows 7 Kasma Sorunu ve Çözümü, video-oyunlar pc-oyunlari , GTA4-kasma

Yapacağımız işlemler bu şekildedir. Bu adımları uyguladığınız zaman Windows 7’de GTA 4 oyununu kasmadan oynamaya başlayabilirsiniz. İyi oyunlar!

Bu yazımızda GTA 4 Windows 7 Kasma Sorunu için resimli olarak çözümünü anlattık. Eğer adımları yaptığınız halde sorun devam ediyorsa aşağıdan yorum olarak bize bildirirseniz yardımcı olabiliriz.

[tpsscode themes=”theme2″]

Bu Yazıyı Oyla

3 YORUMLAR

  1. S.aleyküm bu donma sorununu bende yaşıyorum bilgisayarım win 7 home premium 1 gb ekran 2 ram drx 11 ses kartı var oyun gereksiniminde 512 mb ekran istiyor ama donmaması gerekiyor olay günlüğünü kapatmama rağmen donuyor yinede yardım lütfen :(

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here