Windows-10-g3258-overclock

Windows 10’a geçen Intel Pentium G3258 işlemciye sahip bilgisayar kullanıcılarının overclock yapamama sorunu arttı ve çeşitli internet sitelerinden bilgiler derleyerek Windows 10’da g3258 overclock sorunu nasıl çözülür yazımızda adım adım çözüm yolunu anlattık. Birkaç ayar yaparak G3258 işlemciniz ile Windows 10’da da overclock’u sorunsuz yapabileceksiniz.

Windows 10’da G3258 Overclock Sorunu Nasıl Çözülür?

Birkaç BIOS ayarı ve dosya adı değiştirme işleminden sonra overclock yapabilmeye kavuşabileceğiz. Haydi başlayalım!

1. BIOS’a girelim, Advance seçeneğine tıklayalım daha sonra “CPU Configuration”a tıklayalım ardından “Active Processor Cores”a tıklayalım ve “1”i seçelim. Exit ve sonra Save and Exit’i tıklatalım.

2. BIOS ayarlarını tamamladıktan sonra bilgisayarımızı açalım ve “C:\Windows\System32” konumuna giderek “mcupdate_GenuineIntel.dll” adlı dosyayı klasörde bulalım.

3. Daha sonra dosyanın başına “OLD” yazalım. Örn: “OLDmcupdate_GenuineIntel.dll”. Değiştirdikten sonra bilgisayarımızı yeniden başlatalım.

Windows-10-g3258-overclock-1

4. BIOS’a girelim tekrardan ve “Exit” diyerek “Load UEFI defaults”u tıklatalım. Ardından “Save and Exit” diyerek çıkalım.

Yukarıdaki adımları takip ederek Windows 10’da G3258 overclock sorunu nasıl çözülebilir kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Adımları uyguladığınız hâlde sorununuz devam ediyorsa yorum olarak bildirebilir, tarafımızdan yeni çözüm yöntemleri alabilirsiniz.

cozumbuldum
 Uzun süredir çeşitli sitelerde teknoloji editörlüğü yapmış ve yürüttüğü bazı internet projelerinde de başarılı olmuştur. Ve şimdiki zamanını Çözümbuldum.com'a ayırmaktadır. 
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız / Ortalama puan: 5,00.
Loading...

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir