Wifi şifremi unuttum ! Nasıl öğrenebilirim?

0
1905
Görüntüleme

Merhaba değerli çözümbuldum okurları ,

Wifi şifremi unuttum ! Nasıl öğrenebilirim? dediğiniz oldu mu hiç eğer onun için buradaysanız çözümbuldum ekibinin bu yazısını dikkatlice okuyun ! Günlük hayatımızda artık bir çok şeyi şifrelemek zorunda kalıyoruz ! Telefonumuz , bilgisayarımız , İpadımız vs… bunlardan bir tanesine internet bağlantımız kimse bilmesin kotamızı doldurmasın internet hızımızı düşürmesin diye bir birinden farklı şifreler bularak internetimizi şifreliyoruz.

Wifi Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim ?

  • Öncelikle bir ethernet kablosu bulmanız gerekiyor. Ethernet kablosu ile adsl modemi bilgisayara bağlayın.
  • Bilgisayarda tarayıcı(chrome,xplorer vb) adres kısmına modemin ip adresini yazın (Genelde 192.168.1.1 veya 192.168.2.1 olur) ve  modemin yönetim ekranına girin.
  • Eğer bu ip adresleri olmadıysa başlat ‘a basın çalıştır kısmına cmd yazın çıkan dos ekranına ipconfig yazıngelen yazılar içerisinde varsayılan ağ geçidi olarak yazan sayıları tarayıcı ekranına yazın.

Modem arayüzüne girişte modem şifre ekranı gelir. Daha önceden şifre değiştirmediyseniz genelde kullanıcı adı:admin ve şifre boşluk olur. Veya admin-ttnet olabilir. Veya admin-1234 olabilir. (Eğer bunlardan hiçbiri değilse google’dan modem marka modeli için şifre nedir diye aratın büyük ihtimal bulursunuz. Mesela Airties RT2000 şifresi nedir).

  • Eğer modem şifresini daha önce değiştirdiyseniz factory reset atarak şifresini sıfırlamanız gerekir. Unutmayın bu durumda modemdeki wifi ayarlarını da sıfırdan yapmanız gerekir.

Modem yönetim programına girdiyseniz, modem kablosuz ayarları kısmına girip şifrenizi alabilirsiniz. Wifi şifremi unuttum adlı konuyu okudunuz.

Wifi şifremi unuttum ! Nasıl öğrenebilirim?
5 (100%) 1 Kez Oylandı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here