Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xc000007b Hatası

23
2935
views

Duzgun-olarak-baslatilamadi

Windows’ta programları açmaya çalışırken karşılaştığımız veya karşılaşabileceğimiz Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xc000007b hatasına sebep olan birçok etken olabilir. 0xc000007b hatası çözümü genelde 32 ve 64 bit uygulamaların DLL dosyalarının karışmasının, bozulmasının yapılmasıdır. Buna örnek olarak; 32 bit program yüklediğinizde bu uygulama hatalı olarak 64 bitlik uygulama dosyasını yüklemeye çalışır ve 0xc000007b hatası oluşur. 0xc000007b hatası çözümü için aşağıda 11 çözüm yolu sunduk. Bunları deneyerek 0xc000007b hatası almaktan kurtulabilir, 0xc000007b hatasını çözümleyebilirsiniz.

Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xc000007b Hatasının Çözümü

1. Yöntem: .net Framework dosyalarının bozulması veya silinmesi nedeniyle bu hatayı alabilirsiniz. 0xc000007b hatası çözümü için .Net Framework uygulamasını yeniden yükleyin. Bu uygulama Windows’un düzgün olarak çalışabilmesi için gereken uygulamalardandır. Buraya tıklayarak .Net Framework’ü indirebilirsiniz.
Duzgun-olarak-baslatilamadi

2. Yöntem: 0xc000007b hatası aldığınız uygulama dosyaları yükleme aşamasında problem yaşamış olabilir. Bu yüzden hatayı almış olduğunuz programı yeniden yüklemeyi deneyin. Yeniden yüklemek Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xc000007b hatasının çözümü için alternatif olabilir.

Duzgun-olarak-baslatilamadi

3. Yöntem: Programı açarken aldığınız bu hata bilgisayarınıza bulaşan virüsler nedeniyle karşınıza çıkabilir. Bu durumda bilgisayarınızı bir anti-virüs programı ile taratmak 0xc000007b hatası için bir çözüm yolu olabilir. Ücretsiz olarak size Microsoft’un ücretsiz olarak sunmuş olduğu MSE(Microsoft Essential Security)’yi önerebilirim. MSE gerçekten ücretli yazılımlara göre oldukça iyi bir performans sergilemekte. Buraya tıklayarak Microsoft Essential Security’i indirebilirsiniz.

Duzgun-olarak-baslatilamadi

Yöntem 4: Hatayı veren uygulamanın kısayolunu sağ tıklayın, Özellikler’e girin ve “Bu Uygulamayı Yönetici Olarak Çalıştır”ı seçin. Bazı uygulamalar yönetici izni  gerektirebiliyor.

Duzgun-olarak-baslatilamadi

Yöntem 5: Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xc000007b hatası ilk defa ekranınıza geldiyse bilgisayarınızı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Geçici sorunlar uygulamayı başlatmayı engelliyor olabilir.

Duzgun-olarak-baslatilamadi

Yöntem 6: Windows güncellemelerini kontrol edin güncellemeler var ise sisteminizi güncelleştirin. Güncel olmayan bir sistem Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xc000007b hatasına neden olabilir.

Duzgun-olarak-baslatilamadi

Yöntem 7: Karşılaştığınız bu hatayı aldığınız uygulamanın farklı, güncel sürümü olduğunu kontrol edin. Bazen programlar Windows ile uyumsuzluk yaşayabilmekte. Bu hata ile karşılaşırsanız açmak istediğiniz programın yamasının, güncellenmiş sürümünün yüklemek doğru olacaktır.

Duzgun-olarak-baslatilamadi

Yöntem 8: Birçok program düzgün olarak çalışabilmek için Microsoft Visual C++ 2010 kütüphanesine ihtiyaç duyar. Kütüphaneniz bozuk veya eksik ise bu hatayla karşılaşmanız olası. Bu hatayı çözmek için buraya tıklayarak Microsoft Visual C++ 2010 32 bit, buraya tıklayarak 64 bit sürümünü indirin. Ve yüklemeden sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Duzgun-olarak-baslatilamadi

Yöntem 9: Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xc000007b hatası çözümü için DirectX programı yüklü değilse yüklemek, yüklü ise de yeniden yüklemek gerekebilir. DirectX, ekran kartının grafik özelliklerini kullandırmasını sağlayan Windows yazılımıdır. Buraya tıklayarak DirectX’i bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Duzgun-olarak-baslatilamadi

Yöntem 10: Bu hatayı almanıza yol açan DLL dosyalarını değiştirerek 0x000007b hatası çözümü yapabilirsiniz. Buraya tıklayarak dosyayı indirin. İndirdiğiniz sıkıştırılmış dosyayı açın. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Güvenli Kip modunda açın. Dosya içerisindeki mfc100.dll, mfc100u.dll, msvcr100.dll, msvcp100.dll and msvcr100_clr0400.dll dosyalarını C:\Windows\System32 klasöründeki dosyaların üzerine yazın. Ve bilgisayarınızı tekrardan yeniden başlatın.

Duzgun-olarak-baslatilamadi

Yukarıda verilen 10 yöntem ile 0x000007b hatası çözümü yapabilir, Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı sorunundan kurtulabilirsiniz. Bu 10 çözüm yolunu yaptığınız hâlde hala 0x000007b hatası çözümü alıyorsanız aşağıdan yorum olarak yazın. Size uygun çözüm yolunu sunacağız.
[tpsscode themes=”theme2″]

23 YORUMLAR

 1. İyi günler. Ben yukarıda yazdığınız çözümleri denedim ve hiç biri sorunu çözmeme yardımcı olmadı. Yardımcı olursanız sevinirim. İsterseniz Teamviewer 10 üzererinden de yapabilirsiniz. Lütfen yardımcı olun.

 2. Hocam windows açılmıyor. Başlangıçta siyah ekran kalıyor. Bahsettiğiniz programları nasıl yükleyeceğiz? Bilgisayarı açmanın bir yolunu söyleseniz keşke.

 3. the culling indirmiştim steam den aynı hatayı alıyorum bunca dll leri indirmeme rağmen hata geçmiyor oyun açılmıyor ne yapmam lazım lutfen bişey söyleyın !!!

 4. Merhaba arkadaşlar bende bu hata metal gear v soilderde geldi daha sonra oyunu sildim ama PC yi her açtuğımda hata karşım çıkıo ama PC deki hiç bir programa dosyaya etkisi yok windiws 10 pro kulanıyorum

 5. iyi günler ben witcher 3 ü yükledim ilk önce vcom110.dll dosya hatası aldım onu C klasöründen bulup oyun dosyalarının içine attım aama bu sefer 0xc000007 hatasını almaya başladım yokmudur bir çözümü

 6. iyi akşamlar rahatsız ediyorum ama ben de diğer arkadaşlar gibi ne yaptıysam olmadı buradan ayrı farklı yollarda denedim olmadı! lütfen yardım eder misiniz?

 7. iyi günler çalışmalarınızın ve başarılarınızın devamını dilerim

  daha öncelerde oynadığım oyunları şimdilerde tekrarlamak istiyorum ama bu mümkün olmuyor sürekl 0xc hatası alıyorum

  yukarıda sunduruğunuz tüm hata çözümleme yollarını denedim ama çözüme ulaşamadım hala aynı sorunu yaşıyorum

  win/7 ultimate 64bit kullanıcısıyım

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here