Huawei Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?

1
887
Görüntüleme
huawei modem şifre değiştirme

Huwaei Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Huawei marka modemler sıklıkla tercih edilmektedir. Bu modemlerin diğer modemlerden farkı kalitesi ve hızlı çalışma özelliğidir. Ancak ev interneti bağladıktan sonra firma tarafından şifre belirlenmektedir. Bu şifrenin değiştirilmesi ise ağ güvenliğinin sağlanması için gereklilik taşıyor. Şifrenizi ve modem adınızı değiştirmek, internet korsanlarına alınan tedbirlerden biridir. Ayrıca kendi belirlediğiniz şifreyi de unutabilirsiniz. Böyle bir durumda da rahatlıkla şifre değiştirebilirsiniz. Ayrıca modem şifre değiştirme işlemi oldukça hızlıdır. İşlem 10 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştirilmektedir. Peki, huawei modem şifre değiştirme işlemi nasıl gerçekleştirilir? Bunun için bazı basamakları takip etmek gerekmektedir.

Modem Şifre Değiştirme Basamakları

Huawei marka modem şifre değiştirme işlemi oldukça önemlidir. Şifrenizi değiştirerek ağ güvenliğinizi sağlayabilirsiniz. İnternetinizi kullanıma açık hale gelmekten koruyabilirsiniz. Bunun için bazı noktalara dikkat etmek önemlidir.

  1. İlk basamak modeminizin ara yüzünü açmaktır. Modem ara yüzüne ulaşmak için de belli bir şifre girmek gerekmektedir. Bu şifre Huawei marka modemler için: 191.168.1.1 olarak belirlenmiştir. Bu şifreyi tarayıcıya yazmanız gerek.
  2. Açılan sayfada şifre ve admin bilgisi istiyor. Şifre kısmına kullandığınız internet firmasının adını yazmalısınız. Admin kısmına ise admin yazmak yeterli olacaktır.
  3. Bu noktada ara yüz ekranına yönlendiriliyorsunuz. Ara yüz sayfasında “kablosuz ağ ayarı” sekmesini tıklıyoruz.
  4. Hemen kablosuz şifre bölümüne geçerek yeni şifreyi beliyorsunuz. Bu duruma ek olarak modem ismini de aynı bölümden değiştirebilirsiniz. Tüm bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra mutlaka “uygula” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Aksi takdirde ayarlar kaydedilmeyecektir.

Kablosuz Ağ Şifresi Güvenliği

Ağ güvenliğini sağlamak adına şifrenizin farklı karakterler taşıması önemlidir. Hatta modem isminin kişisel bilgileri içermiyor olması da gereklilik taşıyor. Modem adının tarafınıza ait olduğu belli olmamalı. Böylece korsanların size ulaşması zorlaşacaktır. Ayrıca huawei modem şifre değiştirme işleminde karakter sayısı önemlidir. Mümkün olduğunca maksimum karakter kullanılmalıdır. Şifrede TC kimlik gibi özel bilgiler kullanılmamalıdır. Farklı karakterler içermesi önemlidir. # ya da * gibi karakterler şifrenin güvenliğini olabildiğince artırır. Şifrenizi kimseyle paylaşmamaya özen göstermelisiniz. Komşularınızla şifre paylaşmak internet hızını en az yarı yarıya düşürecektir. Ayrıca şifrenin yayılması açısından risklidir.

Yazımızı okuduysanız: Superonline şifre değiştirme adlı yazımızı okuyabilirsiniz. (Huaweı)

Huawei Modem Şifresi Nasıl Değiştirilir?
5 (100%) 4 Kez Oylandı

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here