Rockstar Games tarafından yaklaşın 6-7 yıl önce satışa sunulan ve hala da popülerliğini yitirmeyen GTA 4’ü bilmeyeniniz veya sevmeyeniniz yoktur diye düşünüyoruz. Fakat bazı oyuncular GTA 4’ü oynamakta sıkıntılar yaşamakta. Bunlardan birisi de Windows 7 kullanıcılarının GTA 4 oynarken kasma yaşaması. Oyundaki kasma oyunu oynanamaz bir hale getiriyor ve haliyle oyuncular da küplere biniyor. Ve bu sorunun çözümünü araştırdık yazımızda detaylı şekilde anlattık. Aşağıda verilen adımları uygulayarak kasma sorununu çözebilirsiniz.

1. Windows tuşu + R veya Başlat’tan Çalıştır’a tıklayarak Çalıştır‘a giriyoruz. Karşımıza çıkan yere msconfig yazarak Tamam‘a tıklıyoruz.

GTA4-kasma

2. Daha sonra karşımıza gelen pencereden Hizmetler bölümüne giriyoruz.

GTA4-kasma-2

3. Ve son olarak “Windows Olay Günlüğü“nü bularak yanındaki tiki kaldırıyoruz ve Tamam‘a tıklayarak kaydediyoruz.

GTA4-kasma-3

Yapacağımız işlemler bu şekildedir. Bu adımları uyguladığınız zaman Windows 7’de GTA 4 oyununu kasmadan oynamaya başlayabilirsiniz. İyi oyunlar!

Bu yazımızda GTA 4 Windows 7 Kasma Sorunu için resimli olarak çözümünü anlattık. Eğer adımları yaptığınız halde sorun devam ediyorsa aşağıdan yorum olarak bize bildirirseniz yardımcı olabiliriz.

cozumbuldum
 Uzun süredir çeşitli sitelerde teknoloji editörlüğü yapmış ve yürüttüğü bazı internet projelerinde de başarılı olmuştur. Ve şimdiki zamanını Çözümbuldum.com'a ayırmaktadır. 
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız / Ortalama puan: 5,00.
Loading...

Yorumlar

    1. Oğuz Makale Yazarı

      Merhabalar, Windows7 üzerinde çalıştırırken tam olarak ne hatası alıyorsunuz? Hatayı söylerseniz yardımcı olabiliriz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir