Android Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır?

6
903
views

Merhabalar, bu yazımızda Android işletim sistemine sahip cihazlarınız için nasıl yazılım güncellemesi yapabileceğinizi anlatacağız. Peki bu güncellemeler ne işime yarar? Neden telefonumu güncellerim? Güncellemeler telefonun performansını arttırmak, yeni çıkan uygulamalar ile uyumlu olmasını sağlamak, güvenlik açıklarını kapatmak ve diğer çeşitli iyileştirmeler için vardır. Cihazınızın güncelliğini korumak önemli bir faktördür.

android-guncelleme2

 

Android Telefonumu Nasıl Güncellerim?

Android işletim sistemli cihazınızı güncellemek için öncelikle Menü‘ye girelim. Daha sonra Ayarlar‘a girelim. Ardından en aşağı inelim ve Telefon Hakkında‘ya dokunalım. Girdikten sonra karşımıza Güncelle seçeneği çıkmakta. Güncelle seçeneğinin alt kısmında yer alan Sadece Wi-Fi‘a dokunarak Güncelle’ye dokunuyoruz. Güncelle dedikten sonra cihaz, güncelleme olup olmadığını kontrol edecek ve güncelleme var ise otomatik olarak güncellenecektir. Eğer zaten son sürümü kullanıyorsanız “Kullanılabilir Güncelleme Yok” şeklinde mesaj karşımıza çıkacaktır.

Android sürümünüzü yükseltmek için yukarıda cihaz üzerinden nasıl güncelleme yapılır onu anlattık. İsterseniz bilgisayarınıza cihazınızın markasının medya programını indirerek de güncelleme yapabilirsiniz. Örneğin Samsung için Kies, LG için LG PC Suite‘dir.

Android Yazılım Güncelleme Nasıl Yapılır hakkında yapamadığınız, hata veren bir yer olursa aşağıya yorum olarak yazarsanız yardımcı olabiliriz.

[tpsscode themes=”theme2″]

6 YORUMLAR

  1. Slm hocam not 5 tlfnum var aldım alalı pişmanım sistem güncellemesi yaparken 31 ‘de kalıyor hata veriyor bir türlü anlamıyor um güncelleme yapmıyor tlfnum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here